Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

На сайті Ради суддів України опубліковані рішення РСУ від 1 травня 2025 року

02 травня 2025, 10:12

На сайті РСУ опубліковано рішення Ради суддів України від 1 травня 2025 року.

Засідання відбулося в Києві в приміщенні Державної судової адміністрації України та онлайн режимі з використанням платформи для відеоконференцій Zoom. Участь у засіданні взяли 23 члени Ради суддів України.

Рішенням №19 від 01 травня 2025 року Рада суддів України, заслухавши та обговоривши інформацію заступника Голови Ради суддів України Оксани Марченко про формування списку кандидатів до складу Експертної ради за квотою Ради суддів України, відповідно до Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та деяких інших законодавчих актів України щодо правових засад утворення та функціонування Спеціалізованого окружного адміністративного суду та Спеціалізованого апеляційного адміністративного суду" від 26 лютого 2025 року №4264-IX, сформувала список кандидатів та вирішила надіслати його до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України для подальшого відбору претендентів. З 11 кандидатів, які подали до РСУ свої документи, Рада погодила 9 кандидатів.

Рішенням №20 від 01 травня 2025 року Рада суддів України вирішила делегувати від Ради суддів України до складу Комісії з питань вищого корпусу державної служби в системі правосуддя заступника Голови Ради суддів України, суддю господарського суду міста Києва Марченко Оксану Володимирівну та члена Ради суддів України, суддю Новокадацького районного суду міста Дніпра Мовчана Дмитра Валентиновича.

Рішенням №21 від 01 травня 2025 року Рада суддів України роз'яснила, що участь судді у складі різноманітних робочих груп (комісій), як дорадчих, консультативних органів Президента України, Верховної Ради України, інших суб'єктів, наділених повноваженнями законотворчої ініціативи (наприклад: Конституційної комісії при Президентові України, Робочої групи при Президентові України з реформування процесуального законодавства, тощо) з метою вдосконалення конституційного регулювання суспільних відносин в Україні, зокрема процесуального, не створює конфлікту інтересів під час розгляду суддею справ за участю того чи іншого державного органу, при якому функціонує/функціонував відповідний дорадчий орган. 

Також під час розгляду суддею апеляційної/касаційної інстанції справ у спорах за позовними заявами, апеляційними/касаційними скаргами суддів/суддів у відставці, які працюють/працювали в одному суді з близькою особою судді апеляційного/касаційного суду (у розумінні частини першої статті 1 Закону України "Про запобігання корупції"), необхідно виходити з приватного інтересу, брати до уваги весь спектр відносин (особисті, дружні, позасудові тощо), які склались між ними.

За умови відсутності приватного інтересу конфлікт інтересів відсутній. У протилежному випадку конфлікт інтересів усувається в процесуальний спосіб.

Отже, суддя має керуватись пунктом 1 рішення Ради суддів України від 04.11.2016 №75, яким роз’яснено, що при виникненні конфлікту інтересів під час судових проваджень у кримінальних, цивільних, адміністративних, господарських справах або під час розгляду матеріалів про адміністративні правопорушення способами врегулювання конфлікту інтересів є: розкриття суддею інформації про конфлікт інтересів, відвід і самовідвід. У випадку, коли за наслідками розкриття інформації відвід не заявлено - конфлікт інтересів вважається врегульованим.

Рішенням № 22 від 01 травня 2025 року Рада суддів України схвалила проєкт Модельної програми проходження практики в судах здобувачами вищої освіти та рекомендувала її для використання закладами вищої освіти та судами з метою організації та належного забезпечення практичної підготовки здобувачів вищої освіти за спеціальністю «Право», а також доручила ДСА України надіслати проєкт Модельної програми проходження практики в судах здобувачами вищої освіти до Територіальних управлінь ДСА України, ЗВО, з якими укладені договори про співпрацю та судів з метою її використання закладами вищої освіти та судами для організації та належного забезпечення практичної підготовки здобувачів вищої освіти за спеціальністю «Право».

Рішенням № 23 від 01 травня 2025 року Рада суддів України відклала продовження роботи XX чергового з’їзду суддів України після перерви у визначені рішенням Ради суддів Українивід 18 березня 2025 року № 13 дати. Дату продовження XX чергового з’їзду суддів України після перерви буде визначина додатково після отримання висновків Етичної ради щодо відповідності кожного кандидата критеріям професійної етики та доброчесності, списку кандидатів, рекомендованих для обрання на посаду члена Вищої ради правосуддя, а також, після отримання від Дорадчої групи експертів списку оцінених кандидатів на посаду судді Конституційного Суду України та рішень щодо оцінки відповідності кожного кандидата за критерієм визнаного рівня компетентності у сфері права.

Рада суддів України